O nas

Domek Trzy Wianki Świeradów-Zdrój

Domek Trzy Wianki

Zapraszamy serdecznie Państwa do domku w Górach Izerskich w Świeradowie Zdroju, w województwie Dolnośląskim, powiecie Lwóweckim. Nasz domek w górach jest tak jak apartamenty wynajmowany w całości, jest w pełni samodzielny, z ogrodzonym terenem dla dzieci i przynależnym parkingiem.

 

Domek w górach ma powierzchnię ok. 90 m2, są trzy sypialnie 2x2os. i 1x 4os., w salonie rozkładana sofa na kolejne 2 osoby. Noclegi tu będą bardzo wygodne, będziecie się Państwo u nas swobodniej czuli niż w jakbyście wynajęli pokój, hotel czy apartament.

 

Dom w Świeradowie to doskonałe miejsce na wypad na feriewakacjeświęta i długi weekend. W domku jest obszerny salon z ceglanym kominkiem i wygodnymi skórzanym wypoczynkiem. Zadaszony taras z widokiem, stolikami, krzesłami i grillem – wyjście bezpośrednio z salonu. Dodatkową atrakcją jest duża sauna fińska – zmieszczą się wszyscy domownicy.

 

Domek jest kompletnie wyposażony w wszelkie niezbędne sprzęty – jest zmywarka , pralka, suszarka do włosów i na pranie, żelazko, duża lodówka i zamrażarka, mikrofala, kuchenka, naczynia ,garnki, DVD, konsola do gier, złącze WiFi. Domek jest ogrzewany w nowej technologii – falą ciepła, każde pomieszczenie jest temperaturowo niezależne – posiada osobny termoregulator.

 

Obiekt jest położony w spokojnej willowej dzielnicy Świeradowa, z pięknym widokiem na góry – Stóg Izerski i Zajęcznik. Położenie geograficzne jest niezwykle atrakcyjne, bliskość granicy z Czechami i Niemcami kusi do wypraw krajoznawczych w te okolice – po stronie Polskiej polecamy zwiedzanie zamku Czocha (powstały tam filmy „Gdzie jest Generał” , „Twierdza Szyfrów”), po stronie czeskiej zamku Frydland zachowanym w pełni starodawnym wyposażeniem ( polecamy dowiedzieć się o przewodnika w języku polskim, po stronie niemieckiej Gorlitz – zwiedzanie + zakupy.


Świeradów Zdrój jest miejscowością turystyczną i uzdrowiskową. Liczne szlaki rowerowe – w tym SingleTrack po stronie polskiej i czeskiej, szlaki piesze o różnej długości i trudności ( polecamy Zjęcznik, Chatkę Górzystów, Nove Mesto w Czechach, Sępią Górę, Wysoki Kamień w Szklarskiej ) czynią tę miejscowość niezwykle atrakcyjną.

 

Wspomniane powyżej trasy Single Track to ścieżki rowerowe szer. ok. 1m poprowadzone bezpośrednio przez dziewicze lasy izerskie. Przebiegają one zarówno po stronie Czeskiej Jak i Polskiej.


Ich łączna długość to ponad 80km. Każdy może wybrać odpowiednią dla siebie – różnią się pod względem trudności jak i pochylenia. Po stronie czeskiej znajduje się baza rowerowa, gdzie można odpocząć, zjeść, wypić czeskie piwo z pianką a nawet zażyć kąpieli w chłodnym górskim jeziorku i dalej w trasę.


W okresie letnim polecamy również rowerzystom wyjazd razem z rowerami gondolą Ski&Sun na górę Stóg Izerski– kiedy najgorsze was ominie ( wyczerpujący podjazd ) można pomyśleć o dalszym zasięgu wyprawy np. czeska osada szklarska w dolinie Izerka z przepięknym położeniem i widokami.

 

W okresie zimowym Świeradów oferuje kilka wyciągów orczykowych o różnej długości, nowoczesną kolej gondolową Ski&Sun z oświetloną ( jazdy nocne) trasą zjazdową dł. ok 2500 m i sztucznym naśnieżaniem. W okolicy górnej stacji gondoli przebiegają także trasy do narciarstwa biegowego, które sięgają aż do osławionych Jakuszyc.

 

Świeradów Zdrój jako uzdrowisko posiada bogatą bazę zabiegową oraz źródła leczniczej wody mineralnej. Polecamy szczególnie okłady borowinowe – okłady z leczniczego błotka, najlepsze na reumatyzm i stany zapalne, leczą podobno nawet bezpłodność.

 

Położenie, cicha okolica, góry, samodzielność domu i terenu, ciepły klimat wnętrza i sauna zapewnią niezapomniane chwile, wyciszenie i wypoczynek.

 

Serdecznie Zapraszam
 Artur Dzierewianko

Domek Trzy Wianki​

+48 790 791 550

ul. Kolejowa 1a

59-850 Świeradów-Zdrój

Kalendarz dostępności obiektu

Zobacz również nasz drugi obiekt

Pierwszy Wianek – wiejski dom do wynajęcia tylko 5 km od Świeradowa-Zdroju

Trzy Wianki Świeradów-Zdrój

+48 790 791 550
ul. Kolejowa 1a 59-850 Świeradów-Zdrój